REKLAM ALANI
Bülten Mersin

Başkan Yılmaz, Seçer’i fena sıkıştırdı

Kendisine ve belediyeye terör üzerinden algı operasyonları yapıldığını avunan Vahap Seçer’e Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın yanıtı sert olurken, ortaya attığı iddia ürküttü. Mersin Büyükşehir Belediyesinin terör yandaşlarına peşkeş çekildiğini iddia eden Yılmaz, “Siz seçimler sonrası HDP’ye vefa borcunuzu ödüyorsunuz. Örgüt üyelerini maaşa bağladınız. Savunduğunuz Bederettin Gündeş, 6 ayda 120 kere Kuzey Irak’a gitmiş adamı nasıl daire başkanı yaptınız?” dedi. PKK’nın sözde lideri ve sözde amblemle paylaşımlar yapanın MESKİ’de çalıştığını bazı fotoğraflar göstererek dile getiren Yılmaz, “MESKİ de PKK’ya teslim edilmiş. Hadi bir eylem yapıp, bunlar suyu zehirlerse ne olacak?” dedi.

REKLAM ALANI
Başkan Yılmaz, Seçer’i fena sıkıştırdı

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı birinci birleşiminde konuşarak, Vahap Seçer’in konuşmalarında olayları basite indirgediğini ve sulandırdığını savunan Toroslar Belediye Başkanı ve MHP’li meclis üyesi Atsız Afşın Yılmaz, “Bu olaylar sizin anlattığınız kadar basit değil. Sayın Başkan,  Tarsus HDP kongresinde yaptığı konuşmayla vefa borcunu ödüyor. Onların listesini işe alıyor. ‘Bu adamlar paylaşım yapmış’ diyor. Bu kadar basite indirgiyor. Basit paylaşımlara bakalım. Mesela Serdar Akinan’a. Yani Büyükşehir Belediye Başkanının Basın Danışmanına. Kandil’de Karayılan’la resimleri var, bunları paylaşıyor. Bir diğeri MESKİ personeli. PKK bayrağının altında resimleri var. Mersin’in tüm su sistemi MESKİ’de. MESKİ de PKK’ya teslim edilmiş. Hadi bir eylem yapıp, bunlar suyu zehirlerse ne olacak? Siz MESKİ’yi PKK’ya teslim ettiniz. Mersin’in suyuna zehir atılabilir” şeklinde konuştu.

“BEDRETTİN GÜNDEŞ 6 AYDA 120 KERE KUZEY IRAK’A GİTMİŞ”

Müfettişlerin yaptığı incelemenin sonuçlarını da soran Yılmaz, tutuklanan Bedrettin Gündeş ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “Siz örgüt üyelerini maaşa bağladınız. Siz konuyu sulandırıyorsunuz. Billboardlarda PKK yazdırıyorsunuz. 120 kere Kuzey Irak’a gitmiş adamı nasıl daire başkanı yaptınız? Bunu nasıl basın yayın daire başkanı yaptınız? Onun da Öcalan’ın resminin altında fotoları var. Mersin bunu hak etmiyor. Aldığınız personeli soruşturma yapmadan alıyorsunuz. Müfettişler 7 ay sizden ne istedi? Bunları açıklayın. Mersin Büyükşehir Belediyesi örgütün elini kolladığı bir yer oldu” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ